image

as

КАБЕЛ ТВ

со повеќе од 80 меѓународни канали

КАБЕЛ ТВ

со повеќе од 80 меѓународни канали

БЕСПЛАТНО WI-FI

Wi-Fi е достапен, бесплатно

БЕСПЛАТНО WI-FI

Wi-Fi е достапен, бесплатно

НАЈДОБРА ВРЕДНОСТ

Оценето за најдобра вредност во Охрид

НАЈДОБРА ВРЕДНОСТ

Оценето за најдобра вредност во Охрид

image

За нас

Вградивме многу емоции во нашиот ангажман што се чувствува во воздухот, како што велат нашите гости. Сопствениците и персоналот ви пожелуваат топло и пријателско добредојде. „Монтенегрин Инн“ има капацитет од 90 лица. Дали е за бизнис, задоволство или обете, Монтенегрин Инн е перфектното место за вашиот следен одмор. „Монтенегрин Инн“ располага со двокреветни соби, двокреветни соби со помошен лежај и четирикреветно студио. Собите имаат ТВ, клима уред, WiFi интернет, купатило. Нашите гости можат да се релаксираат и уживаат во нашиот ресторан, кој има капацитет од 80 гости, во пријатна и топла атмосфера.

Бидејќи Монтенегрин Инн е приватно сместување, плаќањето се врши во готово или на банкраска сметка на сопственикот.

ЗОШТО

НАШИТЕ СОБИ СЕ НАЈДОБРИ

УЖИВАЈТЕ

Уживајте во центарот на градот, во најлуксузните соби за вас и вашето семејство!

ОПУШТЕТЕ СЕ

Опуштете се во барот и терасата со поглед на Самоиловата тврдина и стариот град

СМЕСТУВАЊЕ

Сите сместувачки единици се климатизирани, со кабловска телевизија, кујна и приватна бања

ПРОДАВНИЦИ

Градските продавници се наоѓаат на 2 минути пешачење од Montenegrin Inn

ТРАНСПОРТ

Охридскиот аеродром е на 8 км и може да се организира шатл-служба

РЕЈТИНГ

Нашиот имот е оценет за најдобра вредност во Охрид! Гостите добиваат повеќе за своите пари

Во август 2004 та година го отворивме за ноќевање новоизградениот објект „Монтенегрин Инн“, во центарот на Охрид, на главниот булервар. Тоа што досега ние го баравме како гости, се потрудивме да им го понудиме на другите: просторни, комфорно опремени соби, хигиенски дотерани како никој претходно да не престојувал во нив, опуштеност, лежерност и интимност. Ќе уживате во погодната положба, блискоста на маркет, историските споменици и центарот и езерото.
Голема благодарност на нашите први гости ( од над 20 држави во светот и нашата земја). Тие ни дадоа подстрек да ја надминеме почетничката трема и стекнеме самодоверба. Голема благодарност и на сите останати гости, случајни или намерни, зошто стануваат дел од нашето живеење; не само како имиња во книгата за гости, туку како луѓе кои ги паметиме и кои не паметат нас.
Сместени кај нас, Охрид го имате на дланка, го чувствувате неговиот пулс и засекогаш се вљубувате во него. Сите АКТУЕЛНИ ПРОМОЦИИ на Монтенегрин Инн може да ги најдете на нашата Facebook страница.

image

as

9

Прекрасни соби

30

метри од плажа

0

во центар на Охрид

80

Меѓународни ТВ станици

Што велат за нас

Montenegrin Inn - Hotel

Хотел

Соби

Соби

Адреса: ул. Бул. Туристичка, Охрид, Македонија

Телефон: +389 (0)46 253 500

Телефон:
+389 (0)71 665 552
+389 (0)76 253 500

ОХРИД ВРЕМЕ